8.2.2018

9. února 2018 v 16:32 | Háňa |  Jídelníček
Snídaně:
kysané zelí, kakaové proteinové palačinky s borůvkami a tvarohem
Svačina:
20g mandlí a smoothie (goji, konopný protein, avokádo, borůvky, jahody, grep)
Oběd:
kysané zelí, proteinové palačinky s lesním ovocem a tvarohem
Večeře:
kysané zelí, špenátové risotto s tuňákem, 30g slunečnicových semínek, půlka velkého banánu

Celkem: 1908 kcal | 110g bílkovin | 208g sacharidů | 66g tuků | 30g vlákniny | 3,5l vody a čaje


Výdej:
chůze 1 hod - 248kcal
ballet beautiful posilování 40 min - 171kcal
baletní kardio 30 min - 217kcal


Tak dámy, jelikož je mi oficiálně 25, je na čase začít pravidelně makat 😅. Přeci jen, stránutí = zpomalování metabolismu, takže je třeba rozproudit tělní tekutiny a protáhnout tůčky bůčky. A přiznám se, že to baletní cvičení mě velmi chytlo. Sice u toho vypadám jak poskakující vorvaňík s pružností Pinokia, ale to se poddá. Víte jak všichni blázni do jógy hučí to jejich oblíbené "cítím i svaly, které jsem nevěděl/a že mám"? Tak já povim, že moje prdel právě poznává středověk, a moje ramena z toho mávání a držení póz na tom nejsou o moc lépe. Posilování břicha v mém případě je spíš hodina sprosté mluvy ale držím pozitivní notu aka "to se poddá" 😅.

Upřímně nechápu, jak je možné, že mám přes 30kg svalů, a stejně mi balerína co má 50kg i s postelí dává slušně na prdel. Ona vypadá jako éterická víla, já jako upocený golem pokoušející se o roznožku (láká mě napsat rozhoďnožku ale to by bylo zavádějící). Když jsem měla dělat takové ty divné kliky abych neměla ochablou zadní stranu paže, nadávala jsem jí, že já prostě mám asi o třicet kilo víc než ona, tudíž je to pro mne mnohem náročnější. Ještě že nemám živé lekce, respektive teď asi pochopíte proč. Neříkám, že si je nikdy nedám, ale nejprve budu muset získat víc síly.

Jinak jsem včera měla poslední termín v týdnu, dnes (pátek) mi přijede kámoška, jsem zvědavá jestli fakt tak přibrala 😁. Né že bych byla potvora, ale já tu situaci znám kdy máte nový vztah, přestanete se hlídat, a najednou váha začíná být nepřítel. To je důvod proč všechny ex vašeho přítele mají lepší postavu než vy. Ten vztahový komfort je, co se týče štíhlé linie, nebezpečný. Takže bude mít víkendový bootcamp s dietní vyváženou stravou a sobotním ožerem (pro ni, já ne, já bliju, druhý den umírám, zatímco ona si vysmátá líčí fasádu😁).

Ale ještě než přijede mám bootcamp já - uklízecí. Jako zcela upřímně - celkem sajgon. Probíhá rekostrukce labek s kterou mám společnou chodbu, a fakt že velmi hluboká, takže mám všude ten otravný mikroprach. A v koupelně se mi nahromadilo příšerné množství kosmetiky s černým uhlím (záchrana po tom přežeru, pleť mi to dala vyžrat). Při snídani jsem rozkoukala film Hora mezi námi a já si říkám, že v těch podmínkách bych zdechla za tři dny. A nebo možná ne. Třeba bych si řekla hurá, zhubnu. Né já fakt nevím. Asi proto mě neláká cestovat do exotiky. Mi to stačí na obrazovce, představa diskomfortu, pche, už jen i představa blbé, příliš měkké hotelové postele v krásném městě a to příšerné balení mne odrazuje od cestování, natož někde do pralesů, do hor nebo pouští. Ne ne, já jsem micina domácí 😸.

Co vy, taky máte problém s přibíráním, když jste ve vztahovém komfortu? A máte rády cestování?

Hezký paťulínek,
Hanča.
 


Komentáře

1 vivien-for-ana vivien-for-ana | 9. února 2018 v 19:29 | Reagovat

Ahóoooj :))) Teda, krásně si vedeš!

Jinak jako, málem jsem si poprskala česnečkou monitor, když jsem četla o tvém průběhu cvičení s balerinou xD  ... to se nedá :D
Jinak, schávlně, zkus si někdy zacvičit toto a dej mi recenzi: https://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM    ;
(díky tomu už udělám i pánský klik + narostly mi trochu prsa xD, takže letadlo už nepřistane! :P :D ) (Teď mi napadlo, může se s plastikou cvičit na prsa?)

a pak na břicho toto: https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU  ;
(to cvičím já, ale začínala jsem na six pack level 1  ... ale teď už zkouším i černocha, to je level 3)

- schválně to zkus a pak mi napiš, co na to říkáš :)

(A na oplátku, moc moc prosím, šoupni mi někam tu balerinu :)) )

K tomu zelí: NÉ, ROZHODNĚ NEJSI TRAPNÁ :-D   Včera jsem dojedla bílé, zítra otevřu červené :) Také na nich ujíždím :))
+ to prokládám řepou (se kterou mimochodem zase pořád otravuji já - takže mi dvě si nemáme co vyčítat :D ...) Jo, a jak tak koukám na ten seznam od Tebe a na Tvé jídelníčky, tak jsi mi připomněla mou milovanou goju! až budu poblíž Staromáku, skočím si do Countrylife! :) Tam si ji můžeš nabrat sama do sáčku - ale jen v tom velkém krámě poblíž staromáku :)

A děkuji za povzbuzení, musím, prostě musím vydržet!!! Také si  říkám, že 3 týdny = nový návyk .... ale musí být opravdu vkuse a zvládnuté mnou samotnou, ne "nemožností" to provést :)  Budu makat!

A k tomu vztahu? No, já jsem přítelovi docela vděčná, protože mě (je to trapný) "naučil" zase tak nějak jíst .... já se jídla dřív šíleně bála, protože když už jsem si dala, tak jsem neměla odhad a kontrolu a většinou to dopadalo bulimickym přežerem a zvracením, čehož jsem se šíleně bála, a tak jsem furt polohladověla a nebo se párkrát v týdnu bulimicky likvidovala - protože - furt hladovět jsem při svých povinnostech nezvládala ...

No a teď? Teď mi vyhrožuje, že jakmile přiberu, jdeme běhat :D Dokud to neshodím .... a když se chci něčím ládovat, tak se na mě tak podívá!!!! Kdybys to viděla!!! :-D  A ptá se mě takovým tonem, "ty si to jdeš fakt dát, jo??? ???  :-?  ... a já buď provinile odpovím, že radši ne, a nebo (pokud to strašně chci) suverénně řeknu, že JOOOO :-P  - tak řekne: " no jednou za čas...." -ale když je to na večer- tak mě moc nepodpoří ..... ale chová se tak kvůli mně, protože vím, čím jsem prošla, a že mám problém s bulimií a ví, že buďto bych šla klopit a nebo pak měla děsné výčitky .... takže tak .....
Spíše přibírám kvůli škole - jak mě to nervuje, tak to řeším "přejídáním" - což je taková "činnost" - která mi zabere čas, který díky tomu nevěnuji chvíli té děsné škole - je to přeci fajn si dát něco dobrého, a jíst se musí - problém však je, když to řeším přežerem a miou .... a nebývá to ani z nedostatku živin či energie - kolikrát při učení prostě jím víc, takže tělo si o nic neříká ... ale prostě ten pocit "jít to udělat" - uklidnuje - jak jsem psala - svým způsobem je to jak "feťák" / kuřák / alkoholik ... = bulimička

Ale bojuji, a Ty a Tvé vzorové inspirativní dny mi v tom nesmírně pomáhají a já Ti jsem za to vděčná.
(Přítel mi v tom sice také pomáhá, ale prostě ... asi jsem už v tak špatným stádiu, že těch inspirací a podnětů potřebuji více ... )

Zvláštní, jak se člověk s věkem mění a chladné -  tenkrát se mi líbil kluuk - ještě jsem nikoho neměla - bylo mi kolem 17 ... a já i kvůli němu dokázala hubnout a nejíst .... a teď, kvůli člověkovi, se kterým jsem "spřízněná duše", teď to nedokáži? Zvláštní ... zvláštní, jak když lidé zažívají jisté věci poprvé, o kolik mají silnější vůli a odhodlání ....

2 vivien-for-ana vivien-for-ana | 9. února 2018 v 19:32 | Reagovat

Jdu si pročíst ty Tvé rady :) Už se na to těším :)) A pak jdu ještě pracovat na zk. :/ :)

3 vivien-for-ana vivien-for-ana | 9. února 2018 v 20:02 | Reagovat

Tyjo, to je super, cos mi psala, - hlavně chci zkusit pít ty 3 l dennně, protože oči mi natékají pořád a k večeru mám často vodou napumpované nohy, i ve dny, kdy nemám ms a ani necvičím.
Jinak z těch jídel jím všechno. Tak nějak to točím + zapojuji drubeží játra, mají hodně minerálů, bílkovin stejně jako maso :)

(jinak, když jedeme kolem farmy, kupujeme bio vejce a nebo čas od času přijede babi z Moravy a přiveze, je to vážně rozdíl ... )

A řepa či goja do smoothie? tak to je supr nápad! Dík za inspiraci A ZA KONKRÉTNÍ RECEPTÍK! ♥ :))

(a ty vitamíny rozpustné v tucích - to je známé - zadek bez "z" :D A D E K ...)

No, nasadila jsi mi tedy pěkného brouka dohlavy s tím navýšením příjmu ... je fakt, že ho vždy navýším, když to pokazím a přestanu se pak na čas hlídat, než se mi znormalizuje žaludek a tělo ... takžte kolem těch 7- 8000 kj / den asi i jím - ale nikdy to nertvá ty dva týdny ...  to je asi ten zásadní problém ...

Jo, a tvá rada s tím žaludkem - myslím, že to bude jeden z mých nových pomocných hlasů v postižené dementní hlavě, až se bude chtít jít zase něčím tláskat (tzn. směřovat to k přežeru ... ) jako vím to, že je lepší jíst, až když je žaludek připraven a opravdu si začne říkat - ale víc funguje, když mi to takhle někdo polopatě znovu připomene .... Takže (asi po tisící) děkuji :D

Měj se krááááásně :) a hezký víkend :)

4 vivien-for-ana vivien-for-ana | 9. února 2018 v 20:07 | Reagovat

Jo, a taky dělám s oblibou (ale to i přítel) ještě jednu příšernost - po jídle se řádně nalemtat vody - úplně do zaplnění :D :D :D - prostě sklenku vody .... no, ale snažíme se to nedělat, protože se má pít před jídlem a pak jen případně popíjet, aby se lépe trávilo, ale urči tě "né to takhle spláchnout" - protože to "spláchne" část těch trávicích šťáv - nebo naředí a prostě  tělo pak hůř tráví a nevstřebá tolik živin .... asi jsem to nepopsala úplně ideálně "ale tak nějak" .... Také jsi to někdy dělala? Já to mám někda fakt jak úchylku - možná to souvisí s stou tendencí přejídání, nevím, ale snažím se to už nedělat (i se tím roztahuje žaludek, přeci)

5 vivien-for-ana vivien-for-ana | 9. února 2018 v 20:09 | Reagovat

Tak a končím, vypínám, jdu něco dělat,
p.s. pls nezapomeň na tu balerinu prosím prosím :))

(JO a ještě, Ty umíš dobře anglicky? Pokud ano, tak kde jsi se nejvíce naučila? Všichni kdo umí, tak z filmů - a já na nic nekoukám, takže jsem uměla vždy jen na zk., jinak mám aj velice slabou - hlavně tu slovní zásobu, no děs ....)

6 Loretta Loretta | E-mail | Web | 10. února 2018 v 12:37 | Reagovat

Obdivuju ten pohyb, je fakt parádní! A taky se hlásím o videa s balerínou, hrozně by mě to zajímalo :D
Měj se! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama