Jsem idiot, stejně jako většina lidí ( a nejspíš i včetně tebe).

11. března 2018 v 19:21 | Háňa |  Ostatní
Dneska mám hladovku, takže mám hodně volného času (celý den). A tak mimo jiné, jsem hledala i jisté informace. Které mne přivedly k jiným. Všechny se ale týkaly toho samého, hubnutí.

Pamatujete si, kdy vám někdo naposledy (já) napsal či řekl, že s tím jak málo jíte, si hodně zpomalíte metabolismus? Překvapení mého života. Je to totální hovadina! Ve zkratce, metabolismus se sníží maximálně tak, že upraví teplotu těla což je minimum. Jediný důvod, proč se zásadněji zpomalí metabolismus alias sníží bazální metabolický výdej je ten, že jste zhubli, tudíž vaše tělo se tak stará o menší já.

Jak ale tělo skutečně bojuje proti tomu, abychom byli v kalorickém deficitu a hubli?

1. Máme větší, intenzivnější a hlasitější projev/pocit hladu.
2. Máme "velké" oči a tendence jíst víc než myslíme (takže holky, žádné že od oka!).
3. Celý pracovní týden jíme velmi nízké množství kalorií, a o víkendu si dáme nekontrolovaný cheat kdy sežereme tisíce kalorií, což má za následek to, že průměrný příjem byl v hodnotě pro udržení váhy nebo hůř, nabírání váhy!
4. Jsme lenivější a je pro nás těžší se hýbat.

Tyto projevy jsou pak úměrné kalorickému deficitu. Například, když jste v kalorickém defiticu kolem 500kcal denně (zhruba půl kila váhy týdně dolů) tak jsou výše zmíněné projevy méně intenzivní a tak jsme schopni odolat. ALE! Když se vyšplháme nad 1000kcal denně (hlásím se), jsou tyto projevy mnohem intenzivnější.

Nejen čím více, ale i čím déle jste v deficitu (hubnete), tím víc má tělo tendence útočit na vaší ideu o perfektním postavě body 1. až 4. Voilá, záchvatové přejídání, nabírání a jojo efekt.

Co z toho vyplývá? Kupte si kuchyňsou váhu, jezte co nejvíc jídla která si sami připravíte, nepouštějte se do brutálního deficitu pokud nemáte hodně, hodně pevnou vůli (bože kdyby jste tušili mé aktuální vnitřní boje), a určitě si pomáhajte kardiem (dřepy či sed lehy atp nejsou při hubnutí nikterat výrazně účinné). Jako nejjednodušší se pak zdá jíst prostě kolik, aby jste pokryli bazální metabolismu, a ten si pravidelně přepočítávaly. Ten můj byl stanovenej 1550kcal když jsem měla 71. Bože, asi budu muset zase snnížit.

Jen si tak říkám, jaký zmrd musel být ten, co začal tuhle děsnou habaďůru která určitě děsila nejen mně. Věřím že stejně tak je to i s vitamíny a minerály. Tak hurá ty bubáky, nasazené sabotéry, vyhnat z hlavy :)
 


Komentáře

1 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. března 2018 v 20:45

:***************************************************************************************************

     ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

2 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. března 2018 v 20:45

Neskutečný, jakou sílu má JAKÁKOLIV IDEOLOGIE (IDIOTIE)

3 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. března 2018 v 20:46

ZPŮSOBILA JSI U V MÉ HLAVĚ ROZSVÍCENÍ UŽ PÁR LET NEPOUŽÍVANÉ ŽÁROVKY :*****

4 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. března 2018 v 21:13

Hlavně, že já blbka jsem si to i vyzkoušela --- jak jsem řekla tehdá přítelovi, o svém problému - bulimie, zvracení - vždy když jsem víc pod tlakem ... atd. atd. ... měl pro mne až neuvěřitelné pochopení a sestavoval se mnou jídelníčky tak, aby vycházeli pkud možno co nejblíže číslu 1000 -1074 kcal !  A přišlo mu to na mě naprosto v pořádku, a to je zdravej vysportovanej kluk, který neni žádný vylizany pako, dělá inženýra a do toho má i ten selský rozum!!! A VÍŠ CO??? ONO TO VÁŽNĚ FUNGOVALO - DRŽELA JSEM TO V KUSE 2 TÝDNY - I MĚ TO ZBAVILO TOHO ZASRANYHO BLITÍ A PŘEJÍDÁNÍ, CÍTILA JSEM SE ZDRAVĚJI, PO PÁR DNECH JSEM I ZAČALA MÍT VÍCE ENERGIE, A MĚLA ČISTŠÍ MYSL, LÉPE JSEM SE SOUSTŘEDILA, NEMYSLELA JSEM TOLIK NA JÍDLO!!! BOŽE JSEM TAK DEBILNÍ!!!! UÁÁÁÁ (PARDÓN) .... jistěže to nemohu soudit na základě dvou týdnů, pak jsem to posrala, ale začla jsem nanovo, a takto jsem to jeden čas s občasným pokažením držela a bylo to supr,čupr!!! Hubla jsem, bylo mi skvěle, lépe jsem spala, lépe jsem se koncentrovala .... nálodovost začala být téměř nulová ... a já trubec jsem se nechala zmanipulovat, tak jako tisíce dalších tím "žerte, žerte, z hladovění ztloustnete!" Také jsem si říkala, že to je blbost, že z hladovění člověk zhubne, přibere jen ten, který pak začne zase nezřízeně žrát - sama jsem si vyzkoušela oba případy!  ... ale stejně jsem podlehla ... a víš, co je nejhorší? Dokonce se mi to zalíbilo - bodejď by ne, když se částečně vnitřně přesvědčím, že více jíst je v naprostém pořádku - že nakopnu metabolismus atd. (ano, nakopnu, ale díky nabraným svalům - tedy i objemu - viz toto léto!!!) JAJ HANI, DÍK, ŽE JSI MI OPĚT OTEVŘELA OČI!!!!  

Jinak, to s tím půstem, hale, já jsem o rok starší a ano, je to těžké, ale já vloni držela půst několikrát, a v onen den jsem zvládla zaběhnout i 9 km!!! A půst se naučí držet i staří dědkové, pokud chtějí - četla jsem pár takových masochistů :D a drželi i týden - ale jsou ve formě. Takže hold je to boj, ale každý boj nás posilňuje a posouvá dál.

Jinak, ještě k těm zákuskům, možná Ti pomůže stanovit si ho jako odměnu, až se dostaneš na nějaké nižší číslo :) Jako jeden takových prohřešek, - jeden, jediný! :D na úkor jiného jídla, tak že se vejdeš do kj limitu :)

Jdu si naplánovat zítřek :)
Dnešek byl divnej! Velice divnej! :)

A dík za odkaz "LOSERTOWN" jsem neznala a strašně se mi to líbí, dávala jsem si tam různé (i bláznivé) hodnoty :D - jakože, kdybych víc žrala, a nebo naopak jedla minimum :D  Dobrá hračka :D :)

Drž se, a p.s. JSI DOBRÁ, ŽES TO PŘES VŠECHNY TY OBTÍŽE DNES ZVLÁDLA, A ŽE JSI DO TOHO ZVLÁDLA NAVÍC VYTVOŘIT TENTO OSVĚTOVÝ ČLÁNEK!!! :D xD ... KOLIK DIET I VOLNĚ NA NETU ODKAZUJE NA TO "JÍST MÉNĚ"!
např.
http://hubnuti.peknetelo.eu/jidelnicek-na-hubnuti-zdarma

http://hubnuti.peknetelo.eu/jidelnicek-na-hubnuti-na-tyden.html

https://zena.aktualne.cz/zdravi/tydenni-jidelnicek-se-kterym-zarucene-zhubnete/r~i:article:798699/?redirected=1520798733

A toto je vyloženě nízkosacharidová i s varováním - ale kdo nemá zdravotní potíže a má vůli, tak ji klidně může držet a jistě zhubne a ne s jojo efektem, pokud se pak nevrátí do starých kolejí ...

https://www.vylectese.cz/zhubnout-11-kilo-za-2-tydny-pomoci-vajicek/

a takových diet je milion ...

A my sami přeci víme, že když jsme dříve zhubly, tak jedině s nízkým příjmem a pohybem ... pak se nás hubenost držela, dokud jsme zas na vše nezačaly kašlat a dokud jsme se znovu nerozežraly ... (a pak se nás ta tlouš´tka držela opět do té doby, dokud jsme nezačaly prostě vytvářet větší dlouhodobý energetický deficit :D prostě matika!!! ) Tak jako člověk nemůže přibrat ze vzduchu, nemůže zhubnout z kalorií! ...

A ještě jedna věc, ano, hladověním si člověk může dobře zpomalit metabolismus - ale to jen tehdy, hladoví-li bez rozumu - tzn. nehlídá si bílkoviny, ztratí velké množství svalů dříve, než stihne odbourat většinu tuků ... to je jasný, že pak nastane onen "jojo efekt" -ale pokud člověk velice omezí energetický příjem, a zároveň si u toho hlídá bílkoviny a minerály, tak prostě bude ok ...

DÍK ZA OSVĚTU, ZNOVU JSEM NAŠLA V TĚCH ŠUPLÍČKÁCH V HLAVĚ TEN SPRÁVNÝ ŠUPLÍK, KDE MÁM TOHLE VŠECHNO SPOŘÁDANÉ ....

JUCH, JUCHŮ, JUCHUCHŮŮŮŮ :D ...

Jinak, strrašně se mi líbil JO-JO EFEKT Homere Simpshona :D ... "Nezhubnu, protože trpím JOJO efektem!  - JÓ, ČOKOLÁDU!, JÓ HAMBURGER! JÓ ... já nevim co :D ... " - a má pravdu :D xD

Drž se kočko a dík za "losertown" to je supr!!! :D

5 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. března 2018 v 21:16

Mám ty jídelníčky z té doby jak popisuji, schované, budu se asi inspirovat :D :D :D  Jsem fakt pitomá, achjo, jak se člověk nechá zaslepit, to je děs! A pak stačí tak málo- člověka ve virtuálním světě, kterému věří, který je pro něj jakýmsi platonickým vzorem ... a blik, rozsvítí se... :D Haniiii :D Posílám na dálku "virtuální objetí a asi tě tím objetím virtuálně rozmačkám :D "

6 April April | Web | 12. března 2018 v 11:24

Nanešťastie ma po sladidlách bolí žalúdok. :/ Hm... môžem vedieť zdroj odkiaľ máš tieto informácie? Hlavne to o bazále, keďže ja som čítala niečo úplne. :)

7 Barbara Barbara | E-mail | Web | 12. března 2018 v 11:42

Já mám nehoráznou chuť na sladké, pořád s tím bojuji a někdy ty chutě zvítězí a já nevím, jak proti tomu bojovat..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama